Apie svarbiausius eksterjero ir interjero objektus – vartus ir svetainės baldus

Eksterjeras, tai yra namų išorė, yra ne ką mažiau svarbus nei interjeras. Gražus sutvarkytas kiemas, dailūs vartai daug pasako apie namuose gyvenančius šeimininkus, jų materialinę padėtį, gyvenimo būdą ir taip toliau. Šiandien vartų bei tvorų pasirinkimas yra itin gausus, taigi rinktis juos galime pagal kelis kriterijus: kainą, medžiagas, funkcionalumą ir t. t.

Metaliniai vartai – ilgaamžiai

namas2Metalinius vartus galima rinktis tiek fabriko gamybos, tiek ir rankų darbo. Pastarieji – tai unikalūs ir vienetiniai kalvių dirbiniai,  kurie už gamintus gamyklose gali būti brangesni net iki kelių kartų. Paprastai namų savininkai renkasi paprastas tvoras ir gražius, įmantrius, su išraitytomis figūromis, slenkančius vartus. Kalviai naudoja augalinius motyvus, vartus dekoruoja šakelėmis, lapeliais ir kt. Jie panašūs į antikvarinius, ypač prabangūs, tokiais vartais būdavo puošiami dvarai ir rūmai. Metalinius vartus įprasta dažyti tamsiomis spalvomis – ruda, tamsiai raudona, juoda, tačiau daug kur galima išvysti ir spalvotais dažais, net keliomis spalvomis nudažytų vartelių.

Mediniai vartai

Dažnai žmonės renkasi medinius vartus. Pagrindinis pliusas – jie gražiai atrodo, pagrindinis minusas – medinius vartus reikia perdažyti arba perlakuoti, be to, mediena yra ganėtinai brangi žaliava. Įmonės, užsiimančios medinių tvorų gamyba, gamina nestandartinisu vartelius.

Mūriniai arba plytiniai vartai

Tokiems vartams gaminti paprastai samdomi mūrininkai arba statybininkai. Mūriniai, iš plytų „sulipdyti“ vartai atrodo elegantiškai. Tvoras puikai galima priderinti prie namo fasado. Pavyzdžiui, jei namas yra iš raudonų plytų, galima sumūryti ir analogiškos spalvos tvorą arba vien tik tvoros stulpelius.

Kombinuotosios tvoros

Tokios tvoros pagamintos iš kelių žaliavų, pavyzdžiui, medienos ir geležies, medienos ir plytų, geležies ir betono ir taip toliau. Toks sprendimas – gana praktiškas, nes tvoras ir vartelius užsakantys žmonės turi didesnę pasirinkimo laisvę. Pavyzdžiui, medienos neįmanoma išlenkti, o geležis tuo tarpu yra santykinai plastiška medžiaga.

Renkamės baldus: miegamasis

Vartai – tai pereinamoji riba tarp šaligatvio ar keliuko (viešosios) ir privačios erdvės. Tuo tarpu namai jau yra privati erdvė, į kurią prašalaičiai praktiškai nepatenka. Įsirengdami namus, galime nepaisyti jokių normų ir interjerą kurti kaip tinkami. Svarbiausia namuose – tinkamai parinkti ir funkcionalūs baldai. Jie turi atitikti kiekvieno namų gyventojo poreikius.  Miegamojo pagrindinis akcentas – tai didelė ir patogi lova. Ją renkantis, ypač jei mėgstate retro stilių, galima pasidairyti ir po antikvariatus ir kitas vietas, kuriose pardavinėjami naudoti baldai. Taupyti nereikėtų renkantis čiužinį, kuris dovanoja kokybišką miegą.

Vaikų kambarys: į ką riekėtų atkreipti dėmesį?

Jei turite vaikų, taip pat labai svarbu parinkti tinkamas lovas. Jei kambarys nedidelis, galima sumontuoti pakeliamas lovas. Jei vaikų daugiau, puikiai tiks ir dviaukštės lovos, padedančios taupyti erdvę. Ypač svarbūs ir patogūs rašomieji stalai – juos rinkitės reguliuojamo aukščio. Taip baldas „augs“ kartu su vaikučiu. Vaikų kambaryje turi būti gausu lentynėlių, kuriose vaikas ar paauglys galėtų susidėti knygas, mokyklinius reikmenis ir taip toliau. Vaikų kambariui įrengti puikiai tiks ir naudoti baldai – vaikai greitai auga, tad investuoti didžiulių sumų neverta.

Kokie turėtų būti svetainės baldai?

Svetaines baldai – tai baldai, kuriais naudosis ne tik visa šeima, bet ir svečiai. Prieš pirkdami svetainės baldus, nuodugniai išstudijuokite įvairius tinklaraščius, paieškokite idėjų: nustebsite, kad net ir pats elementariausiais baldas gali būti daugiafunkcinis. Pavyzdžiui, staliukas gali transformuotis į valgomojo, rašomąjį ar kavos staliuką. Minkštieji svetainės baldai turi būti ilgaamžiai ir kokybiški, taigi rinkitės neteplias ir tvirtas medžiagas.