Apie tai, kas kvepia ir… gydo?

Aromaterapija… Kartais skamba taip paslaptingai… Tačiau suvokus sąvokas viskas kur kas paprasčiau. Juk „aroma“ iškart skatina pagalvoti apie aromatus, apie kvapnius dalykus.

Kai aromaterapija interpretuojama plačiau, atsiranda įvairių apibrėžimų. Pavyzdžiui, vienur ši alternatyviosios medicinos sritis siejama su dvasinių problemų sprendimu, kitur – su fizinių. Arba minima ir viena, ir kita. Iš to aiškėja, kad kiekvienas specialistas ir kiekvienas eterinių aliejų pardavėjas gali pristatyti dalykus iš skirtingų pusių.

Kodėl užsiminta apie eterinius aliejus? Ne tik todėl, kad jie populiarūs. Ne tik todėl, kad jų pasirinkimas gausus. Tai kodėl? Atsakymas paprastas: aromaterapija ir eteriniai aliejai – neatskiriami. Tokio tipo aliejai yra naudojami aromaterapijos metu. Kokių variantų esama? Kvapą skleidžiantys smilkalai.

Aromatinės vonios. Yra ir daugiau, tačiau tikėtina, kad tuomet susipins kelios sritys, pavyzdžiui, aromaterapijos ir masažo derinys.

Menas ar mokslas?

Kadangi apie aromatais nemenkai domimasi, natūraliai prisireikia ko nors pasiteirauti. Štai galvojama, ar aromaterapija yra menas, ar mokslas. Kaip manote, kokia tiesa? Jei pasirinksite kurį nors vieną atsakymą, iš dalies suklysite, nes teisingas variantas – ir menas, ir mokslas.

Kitas klausimas… Ar tokia terapija yra gydymo būdas? Anot specialistų, aromaterapija medikamentų neatstoja. Žinovai labiau linkę vartoti žodį „profilaktika“. Taigi, galima teigti, jog vertinimai atsargūs. Teko rasti ir apibūdinimą „švelni pagalba“ – šitaip puikiai pristatoma kvapnioji terapija.

O koks gi poveikis? Jis skiriamas į dvi rūšis – trumpalaikį ir ilgalaikį. Konkreti nauda ir veikimo laikas – individualu. Juk, sakysim, imuniteto stiprinimas ir nuotaikos gerinimas – netapatūs tikslai.

Eteriniai aliejai

Kai karaliauja aromatai, neišvengiamai tenka šnektelti ir apie eterinius aliejus. Jų įvairovė tokia, kad sunku išsirinkti. Visgi apmąsčius poreikius įmanoma įsigyti puikaus, tinkamo aliejaus.

Pora pavyzdžių. Siekiant stiprinti imunitetą pravers citrusinių vaisių produktas. O nuo prastos nuotaikos apsisaugoti padės aliejus su bergamotėmis. Tai vos du pavyzdžiai, o parduotuvėse – žymiai daugiau nei pora rūšių aliejaus. Todėl galima daryti išvadą, jog aromatingoji terapija labai įvairiapusiška, tinkama anaiptol ne vienu ir ne dviem atvejais.