Dedikuoti serveriai, hostingas ir SEO

Šiandien dažnai sakoma, kad jei tavęs nėra internete, vadinasi, tavęs nėra niekur. Kiek teisingas šis posakis, gali patvirtinti interneto svetainių savininkai, iš savo įkurtų puslapių gaunantys didžiulį pelną. Vienas iš patkimiausių hostingo ir dedikuotų serverių tiekėjų Lietuvoje yra http://www.clustspace.com/lt/. Taigi jei esate verslininkas ar tam tikrų paslaugų teikėjas ir dar neturite tinklalapio, iš tiesų verta pasvarstyti apie kėlimąsi į interneto erdvę.

Kodėl verta susikurti tinklalapį?

  1. Didinsite savo įmonės ar verslo žinomumą.
  2. Pritrauksite daugiau naujų klientų.
  3. Uždirbsite daugiau pinigų.
  4. Galėsite reklamuotis ir reklamuoti kitus.
  5. Tapsite pasaulinio žiniatinklio www dalimi.

Tinklalapio vardas

kompiuterisTaigi nuo ko viską  pradėti? Pirma, sugalvokite savo tinklalapiui vardą. Kuo jis lengviau įsimenamas ir paprastesnis, tuo geriau. Tačiau yra ir kitas niuansas – daugelis populiarių žinomų tinklalapių domenų jau būna užimti. Patikrinti, ar pasirinktas tinklalapio vardas (domenas) dar yra laisvas galite specialiose svetainėse. Tereikia įrašyti frazę „domenų tikrinimas“. Jeigu rasite įrašą „domenas laisvas“, galite suskubti jį registruoti, kol domeno vardo nenugvelbė joks kitas interneto vartotojas. Jeigu rašoma „domenas karantine“, reiškia, kad tinklalapio vardas dar priklauso kitam savininkui ir jeigu jis nepratęs puslapio galiojimo, greitu metu (maždaug iki mėnesio) domeną galėsite perimti Jūs.

Tinklalapio „priparkavimas“  prie serverio

Kai jau turimas tinklalapio vardas, arba domenas, reikia jį kažkur įtalpinti. Tam skirtas hostingas. Tai tam tikra serverio paslauga, skirta norintiems įkelti savo interneto svetainę į bendrąjį tinklą. Tik su hostingu svetainė tampa prieinama visiems internautams. Taip pat, pasirinkus tam tikrą hostingo paslaugas teikiančią įmonę, galite gauti ir papildomų paslaugų. Vėliau galima suskurti ir savo elektroninį paštą su plėtiniu, atitinkančiu Jūsų svetainės pavadinimą.

Svetainės talpinimo planų yra įvairių, taigi skiriasi ir jų kaina. Pavyzdžiui, jeigu svetainė labai paprasta ir joje bus dedama mažai duomenų, visiškai pakaks pigiausio plano (nuo kelių iki keliolikos litų  per mėnesį). Kuo jūsų poreikiai didesni, kuo daugiau informacijos talpinsite, tuo sudėtingesnių hostingų gali prireikti. Šiuo atveju gali praversti ir dedikuoti serveriai – jie turi atskirą vietą diskų masyve, atmintį, procesorių, spartesnį interneto ryšio kanalą. Kitaip tariant, dedikuoti serveriai skirti profesionalesniam naudojimui ir didesniems portalams ar el. parduotuvėms.

Tinklalapio medžiagos paruošimas

Laukia dar vienas etapas – tai informacijos, kurią talpinsite, parinkimas. Labai svarbus tiek vaizdas, tiek ir tekstas: nuspręskite, kam skirsite daugiau dėmesio. Ekspertai teigia, kad be teksto savaime vaizdas nelabai ką  reiškia, tuo tarpu tekstas visiškai funkcionuoti gali ir vienas. Jeigu turite galimybių, pasisamdykite profesionalius tekstų kūrėjus ir jiems suteikite progą parodyti savo talentą ir išmonę. Svarbiausia, kad tekstai būtų unikalūs – taip svetainės turinys „patiks“ Google paieškai, o SEO optimizacija nereikalaus tokio didžiulio indėlio. Blogiausia, ką galite daryti – tai informaciją kopijuoti iš savo konkurentų, užsiimančių panašia veikla. Jei tekstai dubliuosis, gali būti, kad Jūsų puslapis atsidurs paieškos sistemos galutinėse pozicijose.

Tinklalapio grafinis dizainais

Jeigu turite galimybę, pasisamdykite profesionalius dizainerius, sukursiančius svetainei unikalų  dizainą. Jei tokių galimybių nėra ir iš tinklalapio nesiruošiate gauti didelio pelno, jo turinį kurkite ant duotų šablonų. Parinktoje turinio valdymo sistemoje rasite daugybę tinklalapių šablonų, taigi galėsite pasirinkti labiausiai tinkantį ir patinkantį dizainą.

SEO Paslaugos

Kai jau tinklalapis paruoštas, optimizuokite jį arba rinkitės specialistus, kurių  specializacija – SEO paslaugos. Jūsų tinklalapyje bus atlikta vidinė bei išorinė optimizacija ir jau visai greitai galėsite laukti pirmųjų lankytojų, į Jūsų puslapį užklystančių tinkamos optimizacijos ir reklamos dėka.