Dresuoti šunį gali kiekvienas

Dažnam šeimininkui šunų dresūra asocijuojasi su nemenku galvos skausmu ir didelėmis išlaidomis, tačiau seniai nebėra taip, kad dresuoti šunį būtų pernelyg didelė prabanga. Be viso to, tai vienkartinė investicija į saugumą, galimybes bei tuo pat metu tai puikiai praleistas laikas.

Dresuoti šunį galima dvejopai. Vienas iš būdų – dresūros mokykla. Tai brangesnis, tačiau paprastesnis, greitesnis būdas šunį paversti paklusnesniu, protingesniu, saugesniu. Vaikščiodami į dresūros mokyklas galėsite pasitarti su patyrusiais specialistais, kurie būna išdresavę ne vieną dešimtį įvairiausių veislių šunų, nuo pačių mažiausių iki kovinių. Tokie specialistai turi ne tik teorines ir praktines žinias, bet ir yra susidūrę su išimtimis, unikaliais atvejais, todėl net jei Jūsų šuo bus visiška priešingybė tam, kas rašoma įvairiuose šaltiniuose, specialistai ras vienokią ar kitokią išeitį, nes nedresiruotinų šunų nebūna, tiesiog vieni pasiduoda lengviau, kiti ilgiau priešinasi. Visai kaip ir žmonės.

Taupantys laiką renkasi profesionalią šunų dresūrą, kadangi tai suteikia galimybę su šuniu užsiimti nustatytu laiku, o pati programa trunka kur kas trumpiau nei dresuojant savo augintinį savarankiškai. Žinoma, po specialistų vedamų mokymų ir toliau vertėtų tęsti dresūrą, reguliariai prisiminti komandas, tačiau tam užtenka įprastų pasivaikščiojimų su šunimi.

Kitas būdas – savarankiška šunų dresūra. Savarankiškai dresuoti šunį rekomenduojama tik perskaičius nemažai literatūros, kurią nesunkiai rasite internete. Tėra viena bėda – literatūros yra labai daug ir ji neretai prieštarauja viena kitai, todėl reikėtų pasirinkti keletą skirtingų, patikimesnių šaltinių ir atsirinkti informaciją, kuri neprieštarauja viena kitai – taip galima išvengti rimtų problemų.

Svarbus žingsnis – susiplanuoti dresūros laiką. Asmeninė šunų dresūra taip pat turi vykti pagal tam tikrą grafiką, tačiau siekiant ne tiek užsiimti su šunimi konkrečiu laiku, kiek numatyti reikiamą kiekį laiko. Pavyzdžiui, susiplanuokite, kad 3 kartus per savaitę vakarais atsisakysite draugų siūlymų eiti į kiną, barą ar kitaip pramogauti, o tą laiką skirsite savo šuniui. Žinoma, jei esate tikri, kad ir be konkrečių taisyklių rasite pakankamai laiko reguliariems dresūros užsiėmimas – šis žingsnis gali būti praleistas.

Peržvelkite, ką siūlo dresūros mokyklos. Jei baziniai mokymai trunka 10 savaičių, tai Jums gali prireikti 20-30. 2-3 kartus daugiau laiko reikia todėl, kad neišvengiamai visas procesas truks lėčiau dėl žinių, patirties stokos, taip pat kiš koja ir tinkamos vietos nebuvimas (žinoma, galbūt šalia Jūsų namų yra erdvi šunų vedžiojimo aikštelė ar specialią įsirengėte savo namo kieme, tačiau kalbame apie bendrus atvejus). Taip pat gali trukdyti dresūrai ir pašaliniai žmonės, kiti šunų šeimininkai, kurie taip pat nori (ir turi tokią teisę) su savo augintiniu užsiiminėti viešoje šunų vedžiojimo aikštelėje ar pievoje.

Lyginant savarankišką dresūrą ir profesionalią, pastaroji yra kur kas pranašesnis variantas, tačiau ne visuomet įmanomas dėl konkretaus laiko, galbūt Jums nepatogios vietos (ypač aktualu tiems, kurie gyvena už didžiųjų miestų ribos). Visgi, jei profesionalų vedama šunų dresūra Jums yra įmanomas ir priimtinas metodas auklėti bei mokyti savo šunį – siūlome rinktis būtent ją, o savarankiškus mokymus taikyti jau bent po bazinio dresūros kurso. Bazinis kursas nebus labai brangus, tačiau suteiks daugybę naudos, užves ant kelio ateičiai, leis geriau pažinti dresūros metodiką, o kartu ir savo augintinį. Skirkite laiko bendravimui su savo šunimi, užsiimkite su juo, mėgaukite kartu leidžiamu laiku ir nepamirškite išmokyti bent pagrindinių komandų – tai tikrai įdomu, smagu ir naudinga.