GPS galimybės vis tobulėja

Kaip ir visos įvairios technologijos, GPS navigacija nestovi vietoje ir juda pirmyn, tobulėja tiek navigatorių, tiek GPS imtuvų, tiek ir žemėlapių ar programėlių gamintojai, tad nuolat mus pasiekia įdomios naujovės, kurių vienos prigyja ir tampa kone būtinybe, o kai kurios greitai pasimiršta.

Kadaise apie išsamius ir spalvotus GPS įrenginiuose esančius žemėlapius buvo galima tik pasvajoti, tuo tarpu dabar savo įrenginiuose galime rinktis, norime matyti vienu ar kitu kampu, 2D ar 3D erdvėje ir panašiai. Tai leidžia prisitaikyti vaizdą prie savo norų ir poreikių. Ko gero greitu metu turėsime galimybę matyti net ir pastatų 3D modelius ar dar daugiau.

Šiuolaikiniai GPS siūlo netgi ne vieną, o kelis alternatyvius maršrutus. Jei vienas dėl kokių nors priežasčių atrodo nepatrauklus, galite nesunkiai rinktis kitą. Tiesą, šią galimybę kol kas turi tik dalis navigacijos prietaisų, tačiau artimiausiu metu jų skaičius tikrai ryškiai ūgtels, nes šią galimybę teigiamai įvertino daugybė naudotojų.

Dar prieš keletą metų interneto ryšį naudojantys GPS navigatoriai atrodė prastas pasirinkimas, tačiau nuolat augant interneto naudojimui ir mažėjant mobilaus interneto kainai GPS su internetu tampa populiarūs. To priežastis yra nuolatinis atnaujinimas ir kintamos informacijos pranešimai. Kur kas naudingesnis tas navigacijos prietaisas, kuris mums ne tik parodo kelią, bet taip pat ir praneša apie kelyje susidariusias spūstis, įvykusias nelaimes ar netgi pernelyg atsipalaidavusių vairuotojų tykančius policijos patrulius. Dažniausiai tokie GPS veikia dėka žmonių geranoriškumo, nes kažkas apie viską turi pranešti.

Ne daug kas galvojo, kad GPS su savimi nešiosimės visur ir visada, tačiau telefonų gamintojai jau sunkiai įsivaizduoja, kaip pavyktų parduoti naują telefoną be GPS imtuvo. Tuo tarpu naudotojai jaučiasi kur kas saugesni žinodami, jog jų kišenėje yra prietaisas, galintis padėti net jei ir paklystumėte.

GPS ir toliau tobulės dideliu tempu, nes dar yra nemažai funkcijų, apie kurias kartais pasvajoja daugiau keliaujantys, tad tai iššūkiai kūrėjams, kuriuos įgyvendinus iš karto pakyla pardavimai ir pelnas.