GPS imtuvas signalą gauna iš kosmoso

Nuolatinis laiko trūkumas ir nesibaigiantys darbai verčia mus peržiūrėti ir optimizuoti savo įpročius. Jei tarybiniais lakais automobilių gatvėse buvo dešimtimis kartų mažaiau nei dabar ir kelių tinklas nebuvo tiek išvystytas, patys miestai buvo mažesni. Į užsienį nebuvo galima laisvai išvažiuoti a reiškia, kad ir GPS navigacijų poreikio nebuvo. Palydovai orbitose paleisti jau prieš daugelį metų ir visas vakarų pasaulis senai naudojasi šios sistemos privalumais. Kariškiai gali labai tiksliai nustatyti technikos judėjimo kryptį, paklaida yra tik 4 metrai. GPS signalai iš kosmoso užtikrina, kad informacija į navigaciją bus perduodama bet kokiomis sąlygomis be trikdžių, visiškai priešingai nei su 4G mobiliaisiais tinklais kurių tinklo aprėptis priklauso nuo išdėstytų antenų ir atokiose vietose signalas būna gana silpnas ir lėtas duomenų perdavimas. Su navigacijomis taip nebūna, nebent turite pasenusį modelį.

kelias

Navigacijos pagalba į tikslą nuvažiuosite trumpiausiu keliu, sutupysite laiką ir netgi šiek tiek kuro, išvengsite stovėjimo kamščiuose. Nepaisant, kad pats navigatorius kainuoja nemažus pinigus jis jums gali atsipirkti labai greitai. Vien įspėjimai dėl greičio kamerų gali jums padėti laiku sustabdyti automobilį ir išvengti administracinės baudos kuri gali būti netgi didesnė ne pats GPS įrenginys. Technologijų specialistų nuomone šis įrenginys kaip atskiras vienetas neturi ateities nes automobilinė navigacinė įranga turėtų tapti standartu visose transporto priemonėse be išimčių. Tas pats pasakytina ir apie kitus eismo dalyvius – motociklus ir dviračius bei vandens transportą.

Dirbtinis intelektas gana sparčiai skinasi kelią į mūsų buitį ir užsiėmimus. Tuos pačius veiksmus kuriuos atliekate pirštais braukdami per ekraną, naršydami meniu, galite lygiai taip pat valdyti balsu. Tokia funkcija gali pasigirti tik navigacijos kainuojančios du, tris šimtus eurų. Tai panašu į tikrą pokalbį su dirbtiniu intelelektu elektroniniame prietaise. Reikia ištarti komandą labai aiškiai ir GPS imtuvas vykdo visas balso komandas, nebereikia atitraukti dėmesio nuo kelio, pasilenkti prie įrenginio ir pan. Dirbtinis intelektas užprogramuotas labai protingai, pavyzdžiui jei kalbate telefonu per navigaciją, ji nepertraukinės jūsų pokalbio nurodinėdama kokiu keliu važiuoti, lauks kol baigsite pokalbį kuriam užbaigti teriekės pasakyti vieną žodį baigta.

Argi ne puiku kai jums pataria kad nenukryptumėte nuo eismos juostos ar nenusuktumėte į šalutinį nuvažiavimą plačiame kelyje, navigatorius padeda jums būti geru vairuotoju. Jungtinėse Valstijose per metus pasikeičia vienas iš penkių kelių, renovuojamas, prailginamas, padidėja eismo juostų skaičius, visą tai reiškia, kad nuolat reikia atnaujinti informaciją GPS navigacijose. Visą savo telefonų užrašų knygelę turėsite greitai pasiekiamą jei sujungsite su telefonu bluetooth ryšiu. Tuomet telefoną galite ramiai padėti į daiktadėžę ir neberašyti sms žinučių nes tai vienas pavojingiausių dalykų kuriuo galite užsiimti prie vairo. Užteks pasakyti kontakto vardą ir aparatas už jus paskambins transporto vadybininkui iškilus problemoms ar žmonai jei pasiilgote jos balso. Navigacijos tvirtinimas gali būti atliekamas skirtingais būdais.

Paprasčiausias būdas prilipdyti prie stiklo siurbtuko pagalba, galima įkišti į ventiliacijos groteles jei jos yra patogioje padėtyje ir netrukdo rankoms vairuoti ar reguliuoti magnetolos, kitų valdymosvirtelių ant panelės. Galima klijuoti plokščią lipduką ant priekinės panelės ant kurios siurbtuku pastatomas navigacijos imtuvas arba naudoti magnetinį laikiklį. Viskas priklauso nuo to iš kokios pozicijos, kokiu kampu jums patogu žiūrėti į ekraną, ar jis neužstoja vaizdo. Vienas blogiausių navigacijos tvirtinimo pavyzdžių, ant šoninio vairuotojo pusės lango blokuojant galinį automobilio ar priekabos vaizdą.