Įdomūs faktai apie fejerverkus

Šiandien fejerverkai atrodo kaip savaime suprantamas dalykas. Ko gero, jei žmonių paklaustume, ką jiems reiškia fejerverkai, išgirstume atsakymą, jog fejerverkai – tai puiki galimybė pagyvinti savo šventę. Fejerverkai – bene pati populiariausia pirotechnikos priemonė, atsiradusi prieš keletą tūkstantmečių Kinijoje. Tačiau ar žinojote, jog apie šią pirotechnikos priemonę galima pateikti labai daug įdomių faktų? Tad jai apie šią prekę, kurią šiandien kiekvienas iš mūsų gali lengvai įsigyti, norite sužinoti įdomių dalykų – skaitykite toliau.

Kaip jau ir buvo minėta, pirmieji fejerverkai buvo išrasti Kinijoje. Įdomu tai, jog šiais fejerverkais naudotis galėjo tik specialiai apmokyti vienuoliai, taigi, galima teigti, jog šie kinų vienuoliai buvo pirmieji pirotechnikai.

Įdomių faktų galima pateikti ir apie fejerverkų spalvas: pirmieji fejerverkai buvo baltos ir raudonos spalvos. 16 amžiuje atsiradusio chemijos mokslo dėka pradėti gaminti mėlynos, žalios bei violetinės spalvos fejerverkai.

Įvairiose knygose, žodynuose bei kituose lediniuose galima sutikti žodį fejerverkeris. Dauguma žmonių mano, kad šiuo žodžiu yra apibūdinamas žmogus, kurio veikla – darbas su fejerverkais. Tačiau šis žodis iš tiesų gali suklaidinti, kadangi jo reikšmė visiškai kitokia. Žodis fejerverkeris reiškia Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės artilerijos dalinių jaunesniojo vadovaujančiojo personalo karinį laipsnį. Šių žmonių paskirtis – vadovauti pabūklui, o jei esant būtinybei, jie pakeisdavo būrio vadą, prižiūrėdavo įgulos narius bei jų darbą.

Na, o pabaigai – dar viena labai įdomi ir pikantiška detalė apie šį pirotechnikos išradimą: 16 amžiuje fejerverkus gaminę italai išleido knygą. Šioje knygoje fejerverkai yra prilyginami mylimajai: Fejerverkas trunka ne ilgiau, nei mylimosios bučinys, tačiau kainuoja daugiau nei meilužės išlaikymas. Ši sentencija, 16 amžiuje pasakyta apie fejerverkus, tinka ir šiandien: kuomet Naujųjų metų naktį akis pakeliame į dangų tam, kad galėtume pasigrožėti įspūdingu reginiu, kurį sukuria fejerverkai, žinome, jog šis reginys truks neilgai, tačiau už jį bus paklotos didelės sumos pinigų. Tačiau nepaisant to, jog norint surengti įspūdingą fejerverkų šou tenka išleisti nemažai pinigų, fejerverkai buvo populiarūs visais laikais, o paskutiniais dešimtmečiais išpopuliarėjo dar labiau. ilgiau, nei mylimosios bučinys, tačiau kainuoja daugiau nei meilužės išlaikymas.“ „Fejerverkas trunka ne ilgiau, nei mylimosios bučinys, tačiau kainuoja daugiau nei meilužės išlaikymas.“