Kas iš tiesų yra maisto papildai ir kam juos reikėtų vartoti?

Maisto papildai – dažnai diskutuojama tema. Gausybė papildų įvairiausiose prekybos vietose ir gana aktyvi reklama neleidžia apie juos nežinoti bent minimaliai. Tačiau vien tik iš reklamos ir prekybininkų gaunamos informacijos neužtenka, o ir aklai ja pasitikėti nebūtų labai protingas žingsnis. Taigi, kas iš tiesų tie maisto papildai ir kam juos reikėtų vartoti?

begaDažnai maisto papildai gretinami ir su vaistais, nors tai du labai skirtingi dalykai. Visų pirma, vaistais gali būti prekiaujama tik vaistinėse, jie yra specialiai tikrinami, tiriama, o maisto papildams galioja labai panašios kaip daugeliui maisto produktų. Tad galima sakyti, kad maisto papildai yra maisto produktus (tik ne maisto pakaitalas!) Priklausomai nuo savo funkcijų, maisto papildai gali būti vartojami labai skirtingų žmonių.

Vaikams maisto papildai dažniausiai siūlomi tuomet, kai reikia stiprinti imunitetą. Kiek rečiau siūlomi papildai trūkstant kokioms nors medžiagoms, dažniau rekomenduojami vitaminai. Kaip bebūtų, vaikams papildai yra gaminami skanesni, silpnesni, pritaikyti jų poreikiams.

Vaikų besilaukiančioms moterims taip pat vertėtų pasidomėti maisto papildais, kadangi nėštumo metu galima labai įvairių medžiagų trūkumai. Kokius maisto papildus turėtų rinktis besilaukianti moteris turėtų parekomenduoti ją prižiūrintis gydytojas. Priešingu atveju galimos komplikacijos, tam tikrų medžiagų perdozavimai, o tai nėščiosioms yra gana pavojinga. Labai panašiai turėtų elgtis ir maitinančios mamos. Bet kuriuo atveju – gydytojas šioje situacijoje turėtų būti patarėjas numeris vienas.

Kalbant apie moteris, jos gana dažnai linkusios rūpintis savo svoriu ir jį mesti. Norint sulieknėti vien dietų ne visuomet pakanka, todėl šioje situacijoje maisto papildai neretai pagelbsti. Deja, daugelis lieknėjimo papildų akcentuoja tik krintantį svorį, tačiau iš tiesų reikėtų rinktis tokius maisto papildus, kurie atstato trūkstamas medžiagas, suteikia vitaminų, kurių pradeda trūkti dėl gana griežtų dietų, kurios riboja kai kurių medžiagų patekimą į organizmą.

Apie maisto papildus sportuojantiems diskusijų pilnas internetas ir kitos žiniasklaidos rūšys. Tai bene dažniausiai naudojami maisto papildai, kadangi daugelis sportuojančių neįsivaizduoja savo sporto kitaip. Iš tiesų, daug fiziškai aktyviai gyvenančių žmonių tiesiog negali gauti užtektinai reikalingų medžiagų, tad maisto papildai sportui – puiki išeitis gauti visko, ko reikia.

Siekiant, kad organizmas nenusilptų po žiemos ar prieš ją, taip pat siūloma pasitelkti maisto papildų pagalbą. Imuninei sistemai gerinti yra sukurta tikrai nemažai maisto papildų, iš kurių sau tinkamus gali išsirinkti bene kiekvienas. Tačiau, kad toje gausybėje nepasiklysti, reikėtų pasidomėti, kokių medžiagų Jums tikrai reikia, galbūt net vertėtų pasitarti su savo gydytoju ar vaistininku.

Galima prisiminti ir tai, kad maisto papildai gali būti skirti ir konkrečioms problemoms spręsti, pavyzdžiui regėjimui gerinti, valyti organizmą nuo toksiškų, sunkiai pasišalinančių medžiagų, apsaugoti organizmą nuo konkrečių bakterijų, tai ypač aktualu kuomet paskelbiama gripo ar bet kokios kitos ligos epidemija. Realiai, maisto papildai tai ankstesnis ir paprastesnis žingsnis užbėgant ligoms už akių, kad nereikėtų vėliau vartoti labai brangių ir didelį neigiamą poveikį organizmui darančių vaistinių preparatų (ypač – antibiotikų).

Kaip matote, yra visa gausybė priežasčių ir situacijų, kuomet maisto papildai yra naudingi, todėl jei matote savo gyvenime panašias situacijas vertėtų pasidomėti maisto papildais plačiau ir išsirinkti sau pačius tinkamiausius maisto papildus sportui, kurie suteiktų jėgų, užpildytų organizmą trūkstamomis medžiagomis ar padėtų išvengti ligų ir kitų sveikatos sutrikimų ateityje, pavyzdžiui, paspaudus šaltukui žiemos pradžioje ar staiga pakitus orams bet kuriuo metų laiku.