Kokios paskolos populiariausios?

Kiekvieną dieną pasiimama daugybė įvairių paskolų. Vieniems norisi iš tėvų ar nuomojamo būsto persikelti į nuosavą, kiti ieško finansinių galimybių naujai transporto priemonei, dar kiti ima nedidelės sumos paskolas tam, kad įsigytų naujos buitinės ar kompiuterinės technikos, galėtų leistis į trokštamą kelionę. Taigi, paskolų yra įvairiausių ir jos yra labai populiarios, kadangi dauguma nori gyventi komfortiškai nelaukdami, kol tam turės užtektinai santaupų.

NotarasBūsto paskolos dažniausiai griebiasi tie, kuriems įgriso nuomojamo būsto nepastovumas. Taip pat tie, kuriems jų būstas per mažas, o didesniam reiktų ilgai taupyti. Paskolos šioje vietoje labai padeda ir paspartina visą procesą, todėl jei Jūs turite nuolatinį pajamų šaltinį, kurio pakaktų paskolos įmokoms mokėti, nedelskite ir rinkitės Jums patinkantį būstą, pradėkite derinti paskolos detales su banku.

Siekiantiems turėti naujesnį automobilį ar įsigyti naują transporto priemonę šiandien, o ne tuomet kai ji pasens, taip pat naudinga pasinaudoti paskola. Automobiliams dažniausiai imami specialūs transporto kreditai, tačiau kartais dėl vienokių ar kitokių priežasčių pasirenkama šiek tiek brangesnė vartojimo paskola. Taip gali būti dėl to, kad perkamas automobilis yra užsienyje ar neatitinka kreditavimo reikalavimų. Vartojimo paskolos suteikiamos grynaisiais (arba banko pavedimu), todėl kredito įstaiga pernelyg nesigilina į besiskolinančiojo planuojamus pirkinius.

Vartojimo paskolos dažniausiai laikomos vienomis brangiausių dėl gana didelių palūkanų, tačiau jos suteikiamos gerokai trumpesniam laikotarpiui nei būsto paskolos ar kreditas automobiliui. Dėl šios priežasties mokamos didesnės įmokos kas mėnesį, tačiau pasiskolinti pinigai grąžinami greičiau, o permoka atsiradusi tarp pasiskolintos ir grąžintos sumos neretai būna panaši ar net mažesnė.

Prireikus labai nedidelių sumų (maždaug iki 1000 eurų) dažniausiai pasinaudojama greitųjų paskolų bendrovių pasiūlymais. Šie ypač prieštaringai vertinami visuomenėje, tačiau esant poreikiu tai gali būti ypatingai gera išeitis, suteikianti daug daugiau galimybių nei minimos žalos ar pavojų. Greitosios paskolos puikiai tiks sugedus šaldytuvui, nustojus skalbti skalbimo mašinai ar pritrūkus pinigų kelionėje. Žinoma, skolintis reikia atsakingai ir apgalvotai, kadangi net ir nedidelė greita paskola turi būti grąžinta laiku bei su visomis priklausančiomis palūkanomis ar kitais sutartyje nustatytais mokesčiais.

Skolintis dažniausiai nėra finansiškai naudinga, išskyrus tuomet kai imama paskola investicijoms ar verslo plėtrai, tačiau pasitaiko ir pavienių atvejų, kuomet pasiskolinti yra gerokai naudingiau nei delsti ir bandyti reikiamą pinigų sumą sutaupyti. Vis tik, tokie atvejai, kaip minėta, yra pavieniai, todėl prieš imdami bet kokią paskolą, nesvarbu, tai būsto ar automobilio kreditas, greitoji paskola mažos vertės pirkiniams ar vartojimo paskola būsto remontui, visuomet paskaičiuokite jos naudingumą, įvertinkite savo finansinę padėtį bei visas galimybes paskolą grąžinti vykdant reikiamus įsipareigojimus, tiek kalbant apie pasiskolintą sumą bei palūkanas, tiek ir apie terminus.