Spintos stumdomomis durimis ir jų tendencijos

Nors interjero mados ir tendencijos keičiasi dažnai, yra tam tikrų baldų, kuriuos įrenginėdami turime galvoti apie ilgaamžiškumą. Vienas jų – spintos stumdomomis durimis. Paprastai jos yra sieninės ir montuojamos pagal nestandartinius, individualius užsakymus, o tai jau savaime pasako tai, kad, skirtingai nei pastatomos spintos su karkasu, pastarosios taip lengvai nepakeisime. Todėl įrenginėdami šį baldą turime pagalvoti keletu žingsnių į priekį ir rinktis tokias funkcijas bei dizainą, kuris mums pasitarnaus ir po dešimties ar dar daugiau metų. Taigi, jei norite ne tik dailios, bet ir praktiškos spintos stumdomomis durimis, turite vadovautis universaliomis, jau kurį laiką vyraujančiomis jų tendencijomis, kurios padės baldu džiaugtis labai ilgai. Kokios jos?

Spinta – tai vieta, kur nereikėtų varžyti savęs ir „susispausti“. Atvirkščiai, net jei jūsų būstas ir yra mažesnės kvadratūros ir pakankamai funkcionalus, ji kaip tik turėtų būti talpi, kad spintoje galėtumėte laikyti ne tik drabužius, bet ir, pavyzdžiui, avalynę, patalynę ar net buities įrenginius, kuriuos norisi paslėpti nuo pašalinių akių.

Dar viena nesikeičianti tendencija – baldų gamybai naudojamos medžiagos. Jau kurį laiką spintos stumdomomis durimis yra gaminamos iš fanera dengtų plokščių arba stiklo.

Spintos stumdomomis durimis jau kurį laiką keičia lietuvių požiūrį į senas, sunkias, iš natūralaus medžio gaminamas spintas, kurios labai apkraudavo interjerą tiek erdvės, tiek vizualia prasme. Šiuo metu kur kas populiaresnės organiškai į interjerą įsiliejančios, išskirtinį lengvumo įspūdį sukuriančios spintos.

Nors spintos stumdomomis durimis turėtų įsilieti į interjerą ir atrodyti organiškai, tai nereiškia, kad jos turi būti vientisos ir nuobodžios. Jas pagyvinsite įvairiais urbanistiniais elementais. Tai gali būti įvairios metalo detalės, kurios jau ilgą laiką dominuoja vidaus interjere. Pastaruoju metu interjero dizaine taip pat nevengiama betono. Tai natūrali ir be galo stilinga medžiaga, kurią galima panaudoti ir baldų apdailoje. Išskirtinumo betonas suteikia tuo, kad jis visuomet turi skirtingą reljefą, o jo plokštės gali būti įvairių spalvų: nuo pilkos ir baltos, iki rudos ar mėlynos.